Kuchnia dla dzieci - dla dziewczynki i chłopczyka

Dzieci uwielbiają pomagać mamom w kuchni - co prawda w szczególności dziewczynki, ale chłopcy też. Ile razy to obiad, który miał zostać zrobiony w pół godziny gotowy był za dwie, bo przecież dziecko musiało zagniatać ciasto na pizzę, albo wykrajać za pomocą foremek świąteczne ozdoby.


Wychodząc naprzeciw potrzebom dziecka dotyczącym naśladowania dorosłych we wszelkich aspektach życia, w tym i tych dotyczących gotowania i pieczenia, producenci zabawek dla dzieci wmyślili rzecz taką jak kuchnia dla dzieci. I okazuje się, że zabawka się sprawdza.

Dzięki kuchni dla dzieci unikamy mnóstwa bałaganu w kuchni, nie tracimy na naszych produktach, jak mąka, ryż itd. Ewentualnie można dać trochę dziecku do zabawy, ale musimy pilnować, by tego nie jadło. Okazuje się, ze kuchnia dla dzieci, sprawia radość również chłopcom. Nie ma co się dziwić - do pewnego wieku wszystkie zabawki są interesujące dla obu płci, a zatem dziewczynki bawią się lalkami, ale też samochodzikami, a chłopcy bawią się zabawkami, które w zamyśle miały być dla dziewczynek. Dopiero po jakimś czasie chłopcy zaczynają się jednak bardziej interesować zabawkami ze swojej dziedziny, a dziewczynki - ze swojej.

Kuchnia dla dzieci występuję w różnych wersjach - można nawet spróbować zrobić taką kuchnię samemu. Nie powinno być to trudne - wystarczy zbić kilka drewnianych desek, ładnie pomalować, namalować palniki itd. Jednak większość rodziców decyduje się na kupno takiej kuchenki - są one od razu z garnuszkami, ręczniczkami itp. Wszystko zależy od czasu lub kreatywności. Jeżeli już kupujesz kuchnię dla dzieci, warto kupić trochę droższą - drewnianą. Plastikowa szybko się zepsuje, a drewnianą - nawet jak odpryśnie farba - można zawsze przemalować. Poza tym jest trwała, więc posłuży jako zabawka kolejnym dzieciom - można ją sprzedać znajomym lub przez internet.

Kuchnia dla dzieci to jedna z zabawek, przy których dzieci czują się jak dorośli, a one to naprawdę lubią - warto zatem zainwestować czas, pomysły, lub pieniądze na stworzenie lub kupienie właśnie takich zabawek.
Share on Google Plus

About Unknown

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz