Drewniane zabawki edukacyjne


Rozwój dziecka jest bardzo istotny, a na pewno pozytywny wpływ na rozwój mają zabawki edukacyjne. Zabawki te pozwolą maluchowi nauczyć się przydatnych rzeczy w przyjemny sposób.


Do czego mogą przydać się nam zabawki edukacyjne? Na pewno znajdziemy takie, które pomogą w nauce literek, cyferek, kształtów, kolorów, odczytywaniu godzin na zegarku, poznaniu praw fizyki, a także takie, które wpływają na rozwój manualny. Warto pomyśleć o takich zabawkach, ułatwią one dziecku naukę i przyswajanie wiedzy. Dobrym wyborem są drewniane zabawki edukacyjne. Dlaczego? Ponieważ drewniane zabawki są bezpieczne dla dzieci, są również bardzo wytrzymałe i solidne więc na pewno posłużą nam przez długi czas. Poznajmy więc kilka ciekawych zabawek edukacyjnych, które uczą literek, w następnych postach postaram się przedstawić również inne zabawki edukacyjne.

Drewniane literki magnetyczne - jest to świetny sposób na naukę literek. Możemy łatwo tworzyć słowa poprzez przesuwanie literek. Świetnie sprawdzą się na lodówce czy po prostu na tablicy magnetycznej.
Puzzle z literkami alfabetu - na każdym z puzzli znajduje się jedna literka alfabetu. Maluch może układać puzzle i uczyć się literek, a także ich kolejności w alfabecie. Jest to bardzo przyjemny sposób na naukę. Kolejnym plusem jest walizka, do której możemy schować wszystkie puzzle. Pomoże nam utrzymać porządek  domu ale także fajnie sprawdzi się na wyjazdach.


Share on Google Plus

About Unknown

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz