Edukacja poprzez zabawę – wybór zabawekDziecko rozwija się nieustannie, chłonie wiedzę o wiele szybciej niż dorosła osoba, dlatego bardzo ważne jest aby odpowiednio wykorzystać ten czas. Powinniśmy znaleźć fajne i ciekawe sposoby na rozwijanie umiejętności maluszka, tak aby było to dla niego przyjemne doświadczenie. 

Możemy wykorzystać różne zabawy takie jak skojarzenia czy gra w zapamiętywania (więcej o pomysłach na zabawy z dziećmi poczytać będzie można w następnych postach). Oczywiście jeśli chodzi o edukację poprzez zabawę warto pomyśleć o ciekawych zabawkach. Ciekawe zabawki, które na pewno się sprawdzą to puzzle, układanki czy instrumentymuzyczne dla dzieci. Zabawki, które wybieramy powinny być dobrej jakości oraz posiadać odpowiednie certyfikaty. Fajnym rozwiązaniem są drewniane zabawki edukacyjne, są bardzo wytrzymałe i wiemy, że kupujemy dobry produkt, jest to zdecydowanie lepsza alternatywa niż tanie chińskie zabawki. Oczywiście dobierając zabawkę należy zwrócić również uwagę na to dla dzieci w jakim wieku jest przeznaczona. Jeśli zabawka jest dla dzieci powyżej 2 lat, nie kupujmy jej młodszym dzieciom, nie będą potrafiły sobie jeszcze z nią poradzić, a przy okazji mogą wyrządzić sobie krzywdę. Decydując się na zakup produktu sprawdźmy najpierw opinię na jego temat, warto również zapoznać się z opiniami na temat producenta. Czasami lepiej kupić jedną droższą zabawkę, niż kilka tanich, zabawka taka posłuży przez dłuższy czas, a w domu panował będzie porządek.

Jak widać wybór zabawki dla malucha wcale nie jest prosty. Warto skupić się na potrzebach malucha i jego ulubionych zajęciach. Na pewno sprawdzi się również czytanie książeczek, które wspaniale wpływa na rozwój dziecka. W najbliższym czasie postaramy się ułatwić wam wybór odpowiednich produktów i przedstawić te, które w naszej opinii są warte uwagi.
Share on Google Plus

About Unknown

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze: